Невпорядковані записи про те, про се... (misjko) wrote,
Невпорядковані записи про те, про се...
misjko

Рок-наука

Якось у френдстрічці я прочитав нарікання одного рок-музиканта на їх, рок-музикантів, життя. Отож, добрі музиканти повинні би займатися музикою майже весь свій час - інакше дискваліфікуються - а грошей таке заняття, як правило, не приносить. Є, звичайно, такі, що заробляють на життя не музикою, а музикують лише у вільний від роботи час - але тоді музичний рівень їх незадовільний.

Така сумна реальність. Я подумав, що так, чого доброго, могло бути з наукою. Добрі вчені займалися би нею весь свій час, але суспільство би їм нічого за це не платило, адже з серйозної науки мало користі на теперішній день (яка користь від розв'язаної гіпотези Пуанкаре?). Звичайно, можна було би десь працювати і займатися наукою на дозвіллі, але навряд чи тоді наукові результати були би високі.

На Заході придумали чудовий вихід з ситуації: науку треба робити в університетах. Вченим там платять, в основному, за викладання. Воно все ж займає відносно небагато часу, а всю решту часу можна (і треба) займатися науковими дослідженнями.

Повернемося до рок-музикантів. Вони, отже, би мали працювати (викладати) у музичних школах (університетах), а решту часу грати свій heavy metal, щоби насолоджувати наші вуха звуками цієї чарівної музики...
Tags: вища школа, математика, музика
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments